Odśnieżanie, Wywóz śniegu

Oferujemy usługę odśnieżania z parkingów, chodników, dachów, posesji, dróg dojazdowych i podjazdów. Obsługujemy Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą, Będzin, Czeladź. Odśnieżanie obejmuje uprzątnięcie za pomocą profesjonalnego sprzętu zalegającego śniegu oraz posypanie powierzchni piaskiem i/lub solą. Zapewniamy dobre ceny naszych realizacji oraz dotrzymanie terminów. Oferujemy także wywóz śniegu.

Odśnieżanie w świetle prawa

Zgodnie z polskim prawem każdy właściciel posesji jest odpowiedzialny za odśnieżaniu pasa terenu znajdującego wzdłuż posesji po zewnętrznej stronie ogrodzenia, czyli chodnika, lub innego rodzaju podłoża przeznaczonego dla pieszych. W przypadku posesji użyteczności publicznej, czyli podwórzy na których znajdują się firmy i sklepy właściciel jest zobowiązany do odśnieżania całości posesji.

Odśnieżanie różnych powierzchni

W przypadku małego obszaru wystarczy jedna osoba z łopatą do śniegu, jednak jeśli mamy do usunięcia śnieg na dużej powierzchni najlepiej skorzystać z usług koparki kołowej, lub koparko ładowarki. Plusem takiego odśnieżania jest zdarcie również warstwy lodu, która zalega pod śniegiem i jest bardzo niebezpieczna. Walka z zamarzniętym betonem czy asfaltem przy użyciu soli, lub piasku nie ma większego sensu, po pierwsze prowadzi do pęknięć nawierzchni, a po drugie woda z rozpuszczonego lodu zamarznie ponownie.

Odśnieżanie dachów

Odśnieżanie dachów jest zmorą każdego posiadacza własnego domu i innych zabudowań. Mokry śnieg jest bardzo ciężki, zaś każdy dach ma dopuszczalną nośność (wytrzymałość na ciężar). Wiele osób obawia się wejść na dach by nie uszkodzić nadwyrężonej ciężkim śniegiem konstrukcji. Dlatego polecam wszystkim odśnieżanie z użyciem zwyżki. Stojąc w koszu osoba, która odśnieża jest zupełnie bezpieczna, nie musi się obawiać że się poślizgnie i spadnie, dach nie jest dodatkowo obciążony. Ramie zwyżki może przemieszczać odśnieżającego po całym dachu. Dodatkowym atutem takiego odśnieżania jest możliwość ściągnięcia sopli i nawiewów śnieżnych z trudno dostępnych miejsc.

Oferujemy państwu kompleksowe usługi odśnieżania zarówno naziemnego za pomocą koparko ładowarki i koparki kołowej, oraz odśnieżania dachów z użyciem zwyżki.

CENNIK

Odśnieżanie - usługa abonamentowa

1. Odśnieżanie w powszednie dni tygodnia: poniedziałek - piątek, godziny 6 - 18. Czas reakcji od początku opadu śniegu - do 4 godzin. Grubość warstwy pokrywa śniegu poniżej 10 cm. Koszt miesięczny usługi odśnieżania - 2.5 zł / m2. Koszt miesięczny podsypywania solą i/lub piaskiem - 1.5 zł / m2.
2. Przy odśnieżaniu w dniach tygodnia: poniedziałek - niedziela, razem z dniami wolnymi od pracy i świętami oraz w godzinach 18 wieczorem - 6 rano - cena o 50% wyższa.

Odśnieżanie - usługa jednorazowa

1. Odśnieżanie parkingów i placów - 0,8 zł / m2
2. Odśnieżanie chodników i dróg dojścia do budynku - 0.9 zł / m2
3. Posypanie solą i/lub piaskiem - 0,7 zł / m2
4. Kucie pokrywy lodowej - 10 zł / m2

Wywóz śniegu

1. Cena  wywozu śniegu -  50 zł / m3, opcjonalnie za roboczogodzinę traktora - 110 zł.