Psychologiczny poradnik dla rodziców

Dobra książka Pięć głębokich oddechów

Dziewięć wspaniałych miesięcy, kiedy dziecko rozwija się w brzuchu mamy przygotowuje na zmiany, jakie mają zajść w niedalekiej przyszłości dwójki dorosłych osób. Do niedawna para, za 9 miesięcy pełnoprawni rodzice. Czy ten okres ciąży jest na tyle długi, aby uświadomić dorosłym co już niedługo wydarzy się w ich życiu? Oczywiście, że nie. I to nie jest tylko mowa o tym, co wydarzy się w przeciągu pierwszego roku życia, ale również i późniejszych lat. Bycie rodzicem to ciągłe nerwy i stres. Bardzo dobrze przedstawia to książka pt.”Pięć oddechów. Moc uważnego rodzicielstwa” Genevieve von Lob. Czy łatwo jest być rodzicem? I to idealnym oraz dobrym?

Dobry rodzic

Kiedy mija już zachwyt nad nowo narodzonym dzieckiem, wielu rodziców ma częste okresy zwątpienia. I to na przeciągu pierwszego roku życia dziecka. Pojawiają się one również w późniejszych okresach życia, kiedy dziecko zaczyna chodzić, przebywać w szkole ze swoimi rówieśnikami, kiedy przechodzi okres buntu. W takich momentach, kiedy dziecko/dzieci stają przeciwko swoim rodzicom w głowie rodzi się tylko jedno pytanie – czy jestem dobrym rodzicem? Oczywiście każdy rodzic udziela sobie sam od razu odpowiedzi z przeważającą ilością na nie. W chwili zwątpienia żaden człowiek nie jest w stanie myśleć pozytywnie, dlatego jego myśli biegną w stronę negatywną. Jednak nie można poddawać się takim myślom, tylko należy…wziąć pięć oddechów. Ten wspaniały poradnik psychologiczny, który miał swoją premierę w 2019 roku jest zupełnie inny niż wszystkie pozycje psychologiczne do tej pory.

Wsparcie w chwili zwątpienia

Pięć głębokich oddechów Genevieve von Lob to poradnik czerpiący z psychologii i neurobiologii (https://www.taniaksiazka.pl/piec-glebokich-oddechow-genevieve-von-lob-p-1274114.html). Jest to pozycja książkowa, która ma uspokoić, a nie wytykać błędy rodzicom. Autorka będąca psychologiem klinicznym w Szwajcarii już od wielu lat współpracuje z rodzinami pochodzącymi z różnych grup społecznych. Całą swoją wiedzę zebraną podczas wielu lat badań przedstawiła w tym poradniku, który zyskał ogromną popularność wśród rodziców dzieci w różnym wieku. Wychowywanie dzieci jest przytłaczające i wyczerpujące. Rodzice stają przed najróżniejszymi dylematami, których rozwiązanie nie będzie łatwe. Jednak będą one na pewno łatwiejsze do rozwikłania, jeżeli zobaczymy, że na pewno źle nie postępujemy. Autorka uczy swoich czytelników jak być dla siebie łagodnym i wyrozumiałym rodzicem. Każdy dorosły popełnia błędy. Nie ma na tym świecie rodziców idealnych. Warto jednak zaufać swojej wierze, swojemu osądowi, a na pewno uda się wszystkim odzyskać spokój wewnętrzny – psychologiczny.

People obraz autorstwa alexeyzhilkin - www.freepik.com